1963-1964 ZLK Brno - Gottwaldov 16:1

Brrr, to je klepec… Jde zatím o vůbec nejvyšší výprask v dějinách klubu v nejvyšší soutěži. Reprezentanti „Komety“ v čele s autorem hattricku Bubníkem (jeden gól v oslabení i přesilovce) si s hosty dělali, co chtěli. Vrcholem byla 56. minuta, kdy domácí během 60 vteřin zaznamenali tři branky, a v 58. minutě další dvě. K utkání vůbec neodjeli nemocní Číž a Vaďura, navíc brankář Přecechtěl nastoupil s nedoléčeným zraněním na oku, v polovině zápasu šel zbytek utkání vytrpět Vyoral.

Celé utkání přesvědčilo o tom, že ševci pravidelně nastupujík utkání proti osminásobnému šampionu ligy se zbytečným respektem, který se projevuje ještě dříve, než vůbec vyjedou na led. O tom svědčí i fakt, že i doma podlehli brněnskému celku zbytečně vysoko. Nedá se říci, že by utkání bylo hráno vyloženě na jednu branku. Naopak obránci Brna hlavně při rozehrávce chybovali a umožnili soupeři celou řadu brejků, které však byly bojácné, pomalé a nedůrazné, že předem ztrácely naději na úspěch.

Zejména v první třetině a v závěru utkání nenasytní brněnští reprezentanti stříleli pomalé a bruslařsky nestačící obraně hostí jednu branku za druhou. Oba brankáři přes drobné chyby byli proti vstřeleným brankám celkem bezmocní. Za stavu 9:0 vstřelil Klíma z pěkné Maršíkovy akce jediný úspěch hostů. Oba jmenovaní byli zároveň jediní, kteří spolu s Heimem a Josefem Koželou měli v utkání střelecké příležitosti. Pro zranění odstoupil po deváté brance B. Kožela a tak obrana Gottwaldova dohrávala pouze ve třech. Máme za to, že v závěru utkání měly hrát pouze dva útoky a Charous měl posílit přetížené obranné řady.

Vysoká porážka však není jistě žádnou tragédií, protože i ostřílené Pardubice inkasovaly svého času v Brně devatenáct branek. Trochu však zaráží lehkost, s jakou byla přijata.

V další sérii velmi důležitých utkání se družstvo musí vzchopit a dát do boje celé srdce, aby dosáhlo příznivějších výsledků. Tak tomu jistě bude již v nejbližším střetnutí s VTŽ Chomutov, které se hraje ve středu na domácím ledě v 18 hodin.

14. kolo: 17. listopadu 1963 ZKL Brno - TJ Gottwaldov 16:1 (6:0, 3:1, 7:0)

Branky: Bubník 3 (jednu v oslabení, jednu v přesilovce), Černý, Kepák, Winkler a Potsch po 2, Vaněk, Scheuer, Skopal, Ševčík a Olejník – Klíma. Rozhodčí: Vojpych, Pecián. Diváků: 9000.

ZKL Brno: Nadrchal, Postch, Olejník, Meixner, Mašláň, Bubník, Danda, Winkler, Scheuer, Vaněk, Černý, Ševčík, Kepák, Skopal (od 41. minuty Pantůček).

TJ Gottwaldov: Přecechtěl (34. Vyoral) - B. Kožela, Heller, Kozel, Karlík, Charous, Stuchlík, Černý, Maršík, Klíma, Führich, Heim, J. Kožela, Kovačič.

Autor: Vladimír Vojta s přispěním Daniela Ostrčilíka