1969-1970 Gottwaldov - Pardubice 4:2

Série prohraných utkání přivedla tentokráte do ochozů našeho zimního stadiónu na zápas domácího družstva s Teslou Pardubice skutečně jen ty nejvěrnější příznivce. Byly jich necelé čtyři tisíce a byla to snad v letošním ročníku nejvyšší hokejové soutěže nejslabší návštěva.

Naše družstvo zahájilo utkání velkým náporem. Na Lackého branku směřovala řada střel, které však nebyly dobře umístěny a spíše pomohly brankáři hostí se rozchytat. Trvalo to proto celých devatenáct minut první třetiny než se konečně podařilo Koželovi umístit touš za Lackého záda.

Ve druhé třetině se Pardubičtí totiž poněkud rozehřáli a měli i více ze hry. Ani Gottwaldov nezůstal bez příležitostí, ale zůstaly nevyužity. Naopak ve 39. minutě pardubický Paleček vyrovnal na 1:1.

Ve třetí třetině se dal očekávat tuhý boj a podle výkonů obou rozhodčích Hollého a Vavríka byly obavy z nepěkných extempóre, které se nakonec ukázaly jako oprávněné. Ve 43. minutě se Gottwaldov ujal vedení Heimem, ale tři minuty nato Novák vyrovnal. Pak už přišli ke slovu jen domácí ve 49. minutě Vašek a o minutu později Maršík. Výkon rozhodčích byl tentokráte nejslabší, jaký jsme kdy u nás viděli, a rozhodně přispěl ke rvačce ve třetí třetině, za kterou byli domácí Šíma a pardubický Panchártek vyloučeni na pět minut.

Vždyť přece takový zásah Lackého, kdy hodil hůl pod nohy pronikajícímu Srovnalovi, si zasloužil trestné střílení. Rozhodčí však nechali hru běžet dál a přitom vzápětí uznali pardubickým branku, kterou vstřelili z přihrávky přes dvě čáry. A takovýchto příkladů bychom mohli uvést více. Nelze říci, že bychom s výkonem našeho mužstva byli spokojeni. Pochvalu zaslouží Valášek, který zejména ve druhé třetině podal výborný výkon. Jinak se objevovaly stále tytéž chyby, které byly i v minulých utkáních. Faktem je ovšem to, že získané dva body pomohly k tomu, že jsme zase o bod předstihli Košice a jsme tedy na osmém místě. Až do 14. prosince bude v lize přestávka. Domácí by jí měli využít k „vyříkání" všech problémů, které se v kolektivu vyskytují, snažit se odstranit ty chyby, které byly příčinou porážek v právě skončené první polovině letošního hokejového maratónu.

18. kolo: 18. listopadu 1969 TJ Gottwaldov – Tesla Pardubice 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky: 19. Kožela, 43. Heim, 49. Vašek, 50. Maršík – 39. Paleček, 46. Novák.

Gottwaldov: Valášek - Tomaník, Šíma, Herčko, Jenáček, Svoboda - Bavor, Vašek, Heim - Maršík, Kožela, Srovnal - Dolák, Kalivoda, Pavličík.