1979-1980 Hradec Králové – Gottwaldov 4:7

V sobotu se gottwaldovští hokejisté rozloučí s letošním rokem utkání s Přerovem na domácím ledě od 17 hodin. Poslední zápas na cizím kluzišti vybojovali ve středu v Hradci Králové.

Začátek utkání byl poměrně rozpačitý. Už ve 2. minutě se domácí ujali vedení. Hosté sice brzy vyrovnali, ale do konce první třetiny se situace ještě jednou opakovala. Až po změně stran se Gottwaldovští dostali do tempa, postupně zvyšovali náskok a konečný výsledek byl spravedlivým vyjádřením poměru sil na hradeckém ledě. Objektivně si však přiznejme, že zápas měl jen průměrnou úroveň.

Domácí družstvo dokázalo využít dvě ze tří tutovek, další gól dalo v oslabení. Hosté těžili ze své zkušenosti a trestali chyby hradeckých obránců.

Nejlepším hráčem vítězů byl brankář Podešva, z obránců se dařilo dvojici Sedlák – Venera, standardní výkon podal i mladý Zavrtálek. Z útočníků byli nejlepší Vodák, Čech, Leška a Jabcon.

Gottwaldovu scházeli juniorští reprezentantů Jiskra a Albrecht a zraněný obránce Karolák. V průběhu zápasu navíc byli zranění Veselý a Sedlák, jehož start v sobotním střetnutí je ohrožen.

Počítalo se s tím, že v zápase s Přerovem dostanou šanci i někteří mladí odchovanci z ligového družstva dorostu Vlach, Stavjaňa a Ševčík. Byli však povoláni do juniorské reprezentace a pojedou na zahraniční zájezd. Dočkal ještě nebyl ostaršen a tak se v sestavě TJG bude muset opět hodně improvizovat.

26. kolo: 19. prosince 1979 Hradec Králové – TJ Gottwaldov 4:7 (2:2, 1:2, 1:3)

Branky: 29. a 46. Kopřiva, 13. Kotek, 19. Bydžovský – 9. a 42. Čech, 2. Pecivál, 22. Sedlák, 29. Venera, 41. Jabcon, 47. Vodák. Vyloučení: 3:5 navíc domácí Pechánek 5 minut. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kulíšek – Sušický, Vršecký. 900 diváků.

TJ Gottwaldov: Podešva – Sedlák, Venera, Zavrtálek, Hanačík, Jenáček – Veselý, Leška, Jabcon, Vodák – Pecivál, Čech, Stuchlík – Smetana, Pavlík (Vala a Heim).