1993-94 Pardubice – Zlín 7:3

Zlínští hokejisté odjížděli na východ Čech se zdravým sebevědomím po domácích výhrách s Vítkovicemi i lídrem z Českých Budějovic. Ševcům scházel Zdeněk Okál, kterého zmohly chřipkové bacily.

Se zájmem očekávané utkání mužstev, u kterých se v posledních dnech měnili trenéři, skončilo zaslouženým vítězstvím pardubického celku. Střetnutí mělo dobrou úroveň a hrálo se ve svižném tempu. Oba celky se prezentovaly důraznou hrou a o výsledku rozhodovaly výkony v obranné činnosti a také hra brankářů.

Pardubické mužstvo, kterému se pomalu vyprazdňuje marodka, bylo aktivnější a s výjimkou úvodních minut druhé třetiny mělo také větší herní převahu. Nová trenérská dvojice Sýkora–Hemský se vrátila ke staronovému složení útočné řady Pospíšil–Král–Weber, a tato trojice nastřílela pět ze sedmi branek. Svou hrou strhla k pěknému výkonu i další spoluhráče.

Vítězství pardubického mužstva se zrodilo na počátku druhé poloviny utkání, kdy během 87 sekund nastřílelo soupeři tři branky, jednu hezčí druhé. A když v úvodu poslední třetiny padl šestý gól, bylo definitivně rozhodnuto.

Zlínští trenéři ve třetí třetině dali příležitost všem hráčům, které měli k dispozici, ale nic jim to nebylo platné. Příležitost tak dostal i dorostenec Čajánek, který se v 57. minutě zapsal i mezi střelce. Zbytek utkání se dohrál za jasné převahy domácích, kteří už i v závěru jakoby mysleli na páteční utkání ve Vítkovicích.

Miloš Říha (AC ZPS Zlín): „Jsem velmi zklamaný přístupem hráčů, zejména těch zkušenějších. Začátek byl z naší strany velmi dobrý, vyrovnání přišlo z hole Kowalczyka. Domácí ale do konce třetiny strhli vedení zpět na svou stranu. Do druhé dvacetiminutovky jsme šli s vědomím dobře zajištěné obrany, jenže v polovině střetnutí jsme během dvou minut dostali tři branky. To byl rozhodující moment utkání. Máme v poslední době značně nevyrovnané výsledky. Kluci dokáží po excelentním výkonu porazit vedoucí celek tabulky a pak týmům ze dna tabulky přenecháme tři body. Teď nás čeká těžká série. Začínáme doma s Plzní, v neděli zajíždíme na Kladno, které je dosud velkým překvapením ligy a v úterý hostíme posledního federálního mistra pražskou Spartu. tyto zápasy důkladně prověří sportovní i morální sílu kolektivu.“

13. kolo, úterý 19. října 1993: Pardubice – AC ZPS Zlín 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)

Branky: 4. Král, 15. Pospíšil, 32. Pospíšil, 33. Král, 33. Blažek, 42. Weber, 50. Pavlas – 6. Kowalczyk, 40. Jurík, 58. Čajánek. Rozhodčí: Kuba – Český, Kolísek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 2686. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3.

Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Jančařík, Kapulovskij, Pavlas, Špelda – Šejba, Filipi, Hejduk – Pospíšil, Král, Weber – Rasko, Blažek, Bartoška.

Zlín: Hrazdíra (33. Kuběna) – Benák, Kowalczyk, R. Kaňkovský, Svoboda, Hučko, Krajíček, od 21. navíc Gureň – Okál, Štraub, Jurik – Mejzlík, P. Kaňkovský, Němčický – Tesařík, Meluzín, Janků – od 41. navíc Čajánek, Vodák.

Zpracoval: Daniel Ostrčilík,