1993-94 Zlín – S. Hradec Králové 6:2

V posledním zápase před měsíční reprezentační olympijskou přestávkou přivítali berani na svém ledě nováčka soutěže z Hradce Králové. V sestavě se neobjevil zraněný Hučko (podezření na prasklý meniskus) a Krajíček (oddílový trest). Ševci začali velmi lehkovážně. Snad pod dojmem, že výhra nad soupeřem z konce tabulky přijde sama. Přestože si Zlín vytvořil mírnou převahu, vypracované šance nedokázal proměnit. Úspěch nepřinesly ani šance Němčického, Zdeňka Okála, Janků, či Petra Kaňkovského. Hradec zahrozil ve 12. minutě, kdy Weber projel zlínskou obranou jako nůž máslem a zastavil jej až bravurní zásah Hrazdiry. Diváci dali svou nespokojenost řádně najevo, navíc soupeř se celkem snadno dostal během 80 sekund do vedení. Trenér Říha promíchal sestavu, na led přišel mladý Čajánek a od toho okamžiku nastal obrat ve vývoji střetnutí. Berani dokázali do konce druhé části srovnat skóre a v závěrečné části rozhodli o svém „povinném“ vítězství. Brankář Barta se oháněl, seč mohl, ale čtyřikrát lovil kotouč ze své sítě. Zlín je v tabulce na třetím místě. Nejvyšší hokejová soutěž má nyní až do 4. března pětitýdenní přestávku.

Karel Franěk (HC Stadion Hradec Králové): „Utkání se rozhodovalo za stavu 2:0 pro nás. Získali jsme si převahu, ale nedokázali jsme proměnit čisté šance. Po chybě naší obrany jsme inkasovali a naše koncepce se zhroutila. Výsledkem byla gólová smršť domácích v poslední třetině.“

Miloš Říha (AC ZPS Zlín): „V úvodu střetnutí to vypadalo, že se bude opakovat vývoj střetnutí s Vítkovicemi. Po korekturách v sestavě se mužstvo zvedlo a zvrátilo nepříznivý stav. Naši hráči úvod podcenili, snad se viděli už na horách. Máme problémy motivovat hráče na slabší soupeře, aby důsledně plnili herní varianty. Velmi dobrý výkon předvedl brankář Hrazdíra a také mladý bek Gureň.“

40. kolo 28. ledna 1994: AC ZPS Zlín – HC Stadion Hradec Králové 6:2 (0:0, 2:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 35. Čajánek (Meluzín), 37. P. Kaňkovský (R. Kaňkovský), 44. Štraub (Okál), 55. Gureň, 56. Kaňkovský (Janků), 58. P. Kaňkovský (Mejzlík), 25. Koreček (Pavlas), 26. P. Martinec (Weber). Vyloučení: 6:5 navíc P. Kaňkovský osobní trest 10 minut. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Pasker. Diváků: 3732.

AC ZPS Zlín: Hrazdira – Tesařík, Benák, R. Kaňkovský, Rajnoha, Gureň, Kowalczyk – M. Okál, Štraub, Z. Okál – Mejzlík, P. Kaňkovský, Janků – Jurík, Meluzín, Němčický (Čajánek).

Autor: Roman Ordelt, Zlínské noviny