2001/2002 Vsetín - Zlín 4:2

Zlínu patřily úvodní minuty zápasu, ale favorit z nich nic nevytěžil. Ministr, a po něm i v roli falešného křídla Hamrlík mířili pouze do připraveného Biegla. Iniciativu poté začal přebírat Vsetín, Demel a Streit vyzkoušeli pozornost nového zlínského gólmana Maříka. V 9. minutě už ale zaplněný Lapač slavil první gól v síti soupeře. Přímočarou akci obránce Šafaříka dokonal dorážkou Kotásek. Zlínští pak nabídli Vsetínu výhodu dvou minut v dvojnásobné přesile, čehož využil kapitán Vlach. Opět rychlá střela od modré, opět dorážka za bezmocného Maříka. V následné přesilové hře se ale prosadil i soupeř, Čajánek vybídl ke skórování exvsetínského Zubíčka. Aktivněji hrající domácí záhy opět odskočili na rozdíl dvou branek. Junioru Dubcovi překazil radost včasným přemístěním Mařík, ale Streitovu teč už v náručí neudržel a puk propadl o pár čísel za brankovou čáru.

Nebezpečný výpad reprezentantů Balaštíka s Leškou polapil na začátku prostřední části Biegl, poté si střelci obou stran dali na dlouhou dobu pauzu. Na šance bohatá první část nenašla ve druhé následnici, oba týmy jakoby rezignovaly na útok. Vsetín poprvé ohrozil Maříka až v 29. minutě, tvrdě pálil Polák a dorážet zkoušeli Veselý s Kucharczykem. Soupeř se omezil pouze na nastřelování puků, vsetínští se začali utápět v nadbytečných kombinacích. Až na ránu Blaťáka v přesilové hře už přes pozorné obrany nic dalšího neprošlo.

Dramatický náboj se do zápasu vrátil využitou zlínskou přesilovkou, ve 44. minutě prostřelil chumel hráčů před vsetínským brankářem Hamrlík. Zlín ožil, zlepšil pohyb a dostal tak domácí mužstvo pod tlak. Domácí byli také čtyřikrát trestáni za přestupky vůči pravidlům. Blízko k vyrovnání měl Rachůnek, ale Biegl zachytil i jeho doráženou střelu. Tentýž hráč pak neudržel na uzdě nervy, po faulu Němce si neodpustil provokace směrem k trestné lavici a za další protesty odešel předčasně do sprch. Rozhozeného soupeře pak dorazila čtvrtá branka v Maříkově síti. Pod víko tečoval příhru Kuboše Veselý. Zlín se v závěru uchýlil k dlouhé power-play, ale díky obětavosti vsetínských hráčů už další gól nepadl. Naopak, zlínský Petr Čajánek si vykoledoval osobní trest.

43. kolo, úterý 22. ledna 2002, Vsetín - Zlín 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Kotásek (Šafařík, Veselý), 12. Vlach (Kuboš, J. Polák), 19. Streit (Kuboš, Hudler), 54. Veselý (Kuboš, Kucharczyk) - 14. Zubíček (Čajánek), 44. Hamrlík (Jenáček). Rozhodčí: Minář - Chytil, Šimůnek. Vyloučení: 9:8, navíc Rachůnek 10 min. a do konce utkání, Čajánek (oba Zlín) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4350.

Vsetín: Biegl - J. Polák, Frolo, Kuboš, Němec, Šafařík, Spitzer - Vampola, Vlach, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Kotásek, Veselý, Dubec (41. Sochor).

Zlín: Mařík - Hamrlík, Zubíček, Marušák, Blaťák, Mojžíš, Homer - Okál, Čajánek, Somík - Balaštík, Leška, Pivko (41. Záhorovský) - Rachůnek (49. Pivko), Ministr, Jenáček - od 41. navíc Ambruz.